Jak optycznie powiększyć pomieszczenie za pomocą fototapety?

Jak wszyscy wiemy, fototapeta (np. wykonana metodą druku UV) jest w stanie diametralnie odmienić nawet najmniej wyrazisty pokój. Odpowiednie zastosowanie tego typu dekoracji to gwarant stuprocentowej metamorfozy. Jedną z zalet, jakie niesie za sobą to nietuzinkowe wykończenie ściany, jest możliwość optycznego powiększenia pomieszczenia. Pozostaje tylko pytanie – jak uzyskać taki efekt?

Uwierz w siłę kolorów

Podstawowa zasada warta zapamiętania – jaśniejsze barwy powiększają, a ciemniejsze pomniejszają. Wnioski z tej reguły wysuwają się więc same. Do utworzenia iluzji, że pokój jest większy, używamy fototapety o jasnym kolorze. Ogromne znaczenie ma również nasycenie palety barw. Wybrana fototapeta powinna obfitować w pastele, a nie silne, kontrastujące kolory.

Ciekawa perspektywa

Wybranie tapety, która łudząco przypomina pewien krajobraz, jest fantastycznym sposobem na stworzenie iluzji, że pomieszczenie nie kończy się wraz ze ścianą. Perspektywa linearna potrafi nawet z najmniejszego salonu zrobić przestronny pokój gościnny. Kolejnym atutem jest metody jest ilość dostępnych na rynku fototapet z tego typu motywami. Włoskie uliczki, amerykańskie autostrady czy hiszpańskie plaże – tylko od nas zależy, w jaki zakątek świata przeniesiemy się z pomocą fototapety.

A może paski?

Ostatnim, ale nie najgorszym sposobem, jest kupno fototapety w paski. Jeśli będą one ułożone wertykalnie, optycznie podniosą sufit. Horyzontalne paski sprawią natomiast, że wnętrze stanie się szersze, a co więcej, wyjątkowo nowoczesne i stylowe. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla fototapet stworzonych przez wycinanie laserowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *